4 marca 2018 zorganizowaliśmy w naszym mieście Bieg Tropem Wilczym ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza ta jest organizowana tego samego dnia w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Rywalizowano na dwóch dystansach – 1963 metry (symboliczna data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego) oraz 5 km. Start/meta i biuro zawodów zlokalizowane było w centrum miasta tuż obok pomnika św. Piotra a trasa obu biegów przebiegała po ulicy Warszawskiej. Na symbolicznym dystansie 1963 m (który skierowany był głównie dla dzieci i młodzieży) wystartowało łącznie 95 osób. Na dystansie 5 km 68 osób. Zatem łącznie oba dystanse pokonały 163 osoby!

        W biegach uczestniczyli po raz pierwszy żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz biegacze nie tylko z Ciechanowa i okolic ale również np. Płońska, Mławy czy Nasielska 🙂 O bezpieczeństwo zawodników zadbała policja i straż miejska a o zaplecze medyczne WOPR. Na mecie dla uczestników czekały medale, pamiątkowe dyplomy oraz przypinki.

        Oczywiście tego dnia wyniki i rywalizacja zeszły na dalszy plan dlatego postanowiliśmy wyróżnić pamiątkowymi statuetkami najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz najstarszą i najmłodszą zawodniczkę. Po biegu każdy mógł się ogrzać ciepłą herbatą i pyszną grochówką 🙂 Podsumowując – frekwencja dopisała, atmosfera bardzo przyjemna. Czego chcieć więcej? My już wiemy. Kolejnej takiej imprezy za rok. Zatem… do zobaczenia za rok 😉

Dziękujemy MOSIR i UM Ciechanów za pomoc w organizacji Biegu a wszystkim uczestnikom za udział i super atmosferę