W niedzielę 25 marca zawodnicy Mazovii ProActiv wystąpili w kolejnych zawodach biegowych.

Zacznijmy od największej imprezy i najliczniejszej naszej reprezentacji:

W 13 PZU Półmaratonie Warszawskim wzięli udział: Marta R., Jacek, Waldek, Seweryn, Maciek oraz Adam. I tutaj największe słowa uznania i gratulacje należą się Marcie dla której był to półmaratoński debiut! Po raz pierwszy pokonany dystans 21 km i to w czasie poniżej 2 godzin (1:59:14). Brawo! Z Panów najszybciej na mecie zameldował się Jacek, dokładnie po 1 godzinie 22 minutach i 45 sekundach. Niesamowity czas! Z nowym rekordem życiowym na metę wbiegł Seweryn – 1:28:10! Tutaj warto wspomnieć, że jest to wynik aż o 7 minut lepszy od rekordu z minionego roku i 2 minuty lepszy od poprzedniego startu Seweryna zaledwie 3 tygodnie wcześniej). Z rekordami życiowymi na metę wpadli również: Maciek (1:52:22 – poprawa od poprzedniego o 1 minutę ) oraz Adam (1:52:45 – poprawa o 1 minutę i 14 sekund z zawodów tydzień temu z Gdyni i 4 minuty 10 sekund z tamtego roku). Waldek natomiast wbiegł na metę razem z Adamem. Warto wspomnieć, że Waldek, który zawody pobiegł treningowo a który motywował i pomagał przez cały dystans Adamowi oraz innym biegaczom został zauważony przez „biegających sponsorów/organizatorów” przez co po biegu mógł odebrać nagrodę za bieg „Fair Play”. Brawo! Świetny przykład dla innych – nie biegniesz „na rekord” pomóż w miarę możliwości uzyskać ten rekord innym 😉 Trasa jak zawsze super. Uczestnicy zawodów biegli m.in przez Most Gdański, Pragę Północ, Most Świętokrzyski, Agrykolę by zameldować się na mecie na Wisłostradzie tuż obok Multimedialnego Parku Fontann. Pogoda dopisała, super atmosfera w miasteczku biegowym i podczas samego biegu.

Z przymrużeniem oka dodam, że na mecie zabrakło niestety bananów ale Maciek krótko to skwitował: „Zamiast zjeść banana wolę mieć banana na twarzy!” 😀 I tymi słowami można podsumować wyjazd Mazovian!

Zawody ukończyło dokładnie 12 472 osoby.

W niedzielę Andrzej udał się do Radzymina w którym wziął udział w „Biegu Służb Mundurowych” (dystans 5,2 km – 2x pętla 2,6 km). Czas 29 minut 11 sekund pozwolił mu zająć 16 miejsce.

W ciekawych zawodach w holenderskiej miejscowości Zandvoort wziął udział również nasz kolega Piotrek. Od Piotrka otrzymaliśmy opis zawodów więc oddajmy mu głos 🙂 :

„Zandvoort Circut Run w Holandii. Na starcie ponad 12 tyś. biegaczy w różnych kategoriach i na różnych dystansach. Mój start to dystans półmaratonu (21 km) w którym wzięło udział ponad 2500 biegaczy. Start i meta na torze wyścigowym w Zandvoort który w przeszłości gościł u siebie wyścigi Formuły 1. Trasa przebiegała w większości ścieżkami rowerowymi i po malowniczym nadmorskim miasteczku Zandvoort, a jej część czyli 8 km wiodło po plaży. Wynik zadowalający jak na początek sezonu i trudność trasy 1:51:11 (395 miejsce na ponad 2500 biegnących na tym dystansie). Na życiowki przyjdzie czas w dalszej części sezonu.”

Gratulujemy wszystkim uczestnictwa w zawodach i uzyskanych świetnych wyników!

Jak sami widzicie regularne treningi biegowe z Mazovią ProActiv oraz prowadzone zajęcia na siłowni dają zamierzone efekty! Małe kroki zbliżają do dużego sukcesu.