Kolejne debiuty w zawodach, zwycięstwo w Kulkach, turystycznie we Francji

Piękną słoneczną pogodę panującą za naszymi oknami postanowili wykorzystać biegacze i biegaczki Mazovii ProActiv biorąc udział w kolejnych zawodach biegowych.

W sobotę, 7 kwietnia nasi reprezentanci udali się do Starych Babic aby wziąć udział w „III Dziesiątce Babickiej” oraz do miejscowości Kulka k. Szczytna gdzie odbył się „III Mazurski Bieg na Kulce – Biegowe Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego”. W niedziele, 8 kwietnia Mazovianie i Mazovianki wzięli udział w zawodach w pod paryskim Meudon we Francji „La Foulée Meudonnaise” (miasto partnerskie Ciechanowa).

Do Starych Babic udali się: Renata P., Marta, Asia U., Asia K., Ewelina K, Maciek oraz Artur. Dla Asi, Marty oraz Artura był to dzień wyjątkowy ponieważ cała trójka debiutowała w zawodach na dystansie 10 km. Oczywiście wszyscy na metę dotarli cali i zdrowi Artur w debiucie „dychę” pokonał w czasie 53:53! Cała nasza ekipa na mecie zameldowała się w czasie poniżej godziny. Super zorganizowana impreza, uśmiech na mecie, kolejne zdobyte medale – chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Gratulujemy udanego debiutu Marcie, Asi oraz Arturowi. Za dwa tygodnie kolejna okazja aby poprawić swoje czasy;)

Warto wspomnieć, że w zawodach wzięło udział również pięcioro najmłodszych zawodników Klubu Lekkoatletycznego Mazovia ProActiv pod opieką trenera Tomasza Pajewskiego. Oni również oczywiście bieg ukończyli i otrzymali na mecie medale! Biegi dziecięce organizowane były na dystansie 300 m, 600 m oraz 1 km.

Organizatorzy po zakończonej imprezie pochwalili się nowym rekordem frekwencji – na wszystkich dystansach wystartowało blisko 1000 osób w tym ok. 200 dzieci. Również gratulujemy

Seweryn oraz Michał udali się za to na Mazury do miejscowości Kulka k. Szczytna gdzie odbył się Mazurski Bieg na Kulce – Biegowe Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego. Jak sami twierdzą na trasie super mazurski klimat – 90% trasy w lesie wokół jeziora Łęsk. Dystans trochę nietypowy: 12,5 km. Na starcie 307 zawodników. Michał pokonał ten dystans w czasie 44:22 ca dało mu zwycięstwo w całym biegu! Seweryn z czasem 55:12 zajął 46 miejsce Open. Dla obojga był to bieg treningowy, bez presji wyniku, zdecydowanie szybciej ma być za dwa tygodnie w Warszawie na biegu Orlenu. Michałowi ten trening pozwolił wygrać zawody

Gosia, Ania, Renata K., Jacek oraz Radek udali się natomiast z reprezentacją TKKF Promyk Ciechanów do zaprzyjaźnionego z Ciechanowem miasta partnerskiego Meudon (miejscowość położona kilka kilometrów od Paryża) gdzie również odbywały się zawody na 10 km. Oprócz bardzo ładnych medali na mecie czekał pamiątkowy puchar Gratulujemy!!