Zapisz się na bieg już dziś

Regulaminem III CŚB 2018

A tak było rok temu

       Druuga edycja Ciechanowskiego Święta Biegania odbyła się w niedzielę, 18 czerwca. Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były pod największą atrakcją turystyczną naszego miasta czyli Zamkiem Książąt Mazowieckich. Zawodnicy rywalizowali  na dystansie 10 km oraz półmaratonu czyli 21 km. Trasa podobnie jak w ubiegłym roku wiodła głównie przez ciechanowską pętlę miejską, zawodnicy którzy rywalizowali na dystansie 10 km po przebiegnięciu 5 km przez centrum miasta, zawracali na wiadukcie na ul. Mleczarskiej. Zawodnicy z półmaratonu obiegali całe miasto pętlą, w trakcie wybiegając również poza jego granice, gdzie w miejscowości Gąski mieli do pokonania kilka kilometrów.

        Co ciekawe w biegach wzięli udział nie tylko mieszkańcy Ciechanowa i całego województwa mazowieckiego ale również takich miejscowości jak Olsztyn, Szczytno, Białystok, Rzeszów, Toruń, Elbląg a nawet dalekich Gliwic oraz zaproszeni goście z zagranicy, miast partnerskich Ciechanowa Meudon z Francji oraz belgisjkiego Woluwe-Saint-Lambert. Wśród uczestników nie zabrakło również Prezydenta Ciechanowa, Pana Krzysztofa Kosińskiego. Na starcie obu biegów stanęło blisko 350 zawodników! (184 na dystansie 10 km oraz 161 na dystansie półmaratonu). Na wszystkich uczestników na mecie czekały pamiątkowe medale, a wcześniej w pakietach startowych pamiątkowe koszulki oraz gadżety.

       Ostatecznie na dystansie 10 km z czasem 35:37 zawody wygrał Jakub Piech, na dystansie 21 km z czasem 1:10:58 Andrzej Starżyński. Jednocześnie oba wyniki są nowymi rekordami trasy!  Podczas biegów oprócz klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn prowadzona była klasyfikacja wśród 12 kategorii wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja niepełnosprawnych. Nagrody czekały również dla najszybszego ciechanowianina i najszybszej ciechanowianki w półmaratonie. Na całej trasie biegów oraz na mecie biegaczy dopingowało mnóstwo mieszkańców naszego miasta a sama organizacja została bardzo pozytywnie oceniona przez samych uczestników. Organizatorem imprezy oprócz naszego Stowarzyszenia był Urząd Miasta oraz MOSiR.

W tym roku odbędzie się III edycja Ciechanowskiego Święta Biegania. Znana jest już data imprezy – 17 czerwca (niedziela).

Mazovia Proactiv

Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy chcą zarażać aktywnością mieszkańców naszego miasta.

Stowarzyszenie Mazovia ProActiv
ul.Armii Krajowej 35/12
06-400 Ciechanów

nr konta: 72 1240 5282 1111 0010 6630 5614

email: mazoviaproactiv@gmail.com
tel. 514-565-610