Powraca Ciechanowskie Święto Biegania Największa impreza sportowa dla biegaczy w Ciechanowie odbędzie się 17 września. Ruszyły zapisy na półmaraton i bieg na dystansie 10 km, w których można zdobyć m.in. atrakcyjne nagrody finansowe. Przewidziano też trasy dla dzieci.
Na miejskim stadionie powstanie miasteczko biegowe pełne atrakcji dla uczestników oraz kibiców. Ratusz zachęca zainteresowane podmioty do współpracy przy organizacji i promocji wydarzenia. To okazja, by wziąć udział w półmaratonie ulicami Ciechanowa (21,095 km) lub sprawdzić swoje siły na trasie 10 km. Rejestracja trwa do 31 sierpnia. Impreza obejmie rywalizacje sportowców i amatorów, ale także liczne dodatkowe atrakcje.
Tego dnia miejski stadion zmieni się w miasteczko biegowe. Stanie na nim scena, pojawią się stoiska i strefy animacji. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnie prowadzonej rozgrzewki. Organizatorzy przygotują też strefy dla kibiców oraz przestrzeń, w której będzie można spotkać znanych sportowców, wziąć udział w zajęciach sportowych, obejrzeć pokazy klubów i skorzystać z oferty gastronomicznej. To okazja do promocji sportu, ale też własnej firmy.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegów (półmaratonu oraz biegu na 10 km) zdobędą atrakcyjne nagrody finansowe sięgające 2000 zł. W obu dystansach tej samej wartości nagrody otrzymają najszybsza ciechanowianka i ciechanowianin. Nagrody finansowe przewidziano również za drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach. Biuro zawodów znajdzie się w sercu wydarzeń, na stadionie. Podobnie start i meta. Każdy uczestnik półmaratonu i biegu na 10 km odbierze pakiet startowy (m.in. worek, koszulka, numer startowy z czipem do pomiaru czasu, uprawnienie do skorzystania z zabezpieczenia medycznego, punktów nawodnienia i odżywiania, ubezpieczenie NNW, posiłek regeneracyjny po biegu).
Można będzie odebrać je również w tygodniu poprzedzającym zawody (miejsce i godziny ogłoszone zostaną na stronach www organizatorów po 1 września).
Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal ukończenia biegu oraz posiłek regeneracyjny. Podczas Ciechanowskiego Święta Biegania pobiec mogą też dzieci, dla których przygotowano dystans 400 lub 800 m. Ich udział będzie bezpłatny. Również otrzymają przygotowane dla nich pakiety startowe, a na mecie medale i posiłek regeneracyjny. Zapisy dla dzieci ruszą po 15 sierpnia. W rywalizacji mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dla nich prowadzona będzie osobna klasyfikacja. W związku z organizacją biegów wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych będzie on zabezpieczony przez organizatora i oznakowane służby. V Ciechanowskie Święto Biegania organizują: Urząd Miasta Ciechanów, Stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Partnerami przedsięwzięcia są: COEK Studio, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, I LO im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie, Mazowiecka Izba Gospodarcza. Sponsorami wydarzenia są już: Carrefour Market, CUK Ubezpieczenia Ciechanów, Santander Bank Polska, Grupa Arnica, OLGLASS, Skoda Jarzyński Auto Serwis.